W czasie zimowych ferii świątecznych młodzież z naszego Centrum oraz ich rówieśnicy z Estonii, Łotwy, Włoch i Portugalii spotkali się na międzynarodowej wymianie młodzieżowej „Obywatele w akcji”.

Uczestnicy dyskutowali o idei aktywnego obywatelstwa na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Rozmawiali o roli młodzieży we współczesnym świecie i wpływie, jaki ma na otaczającą rzeczywistość oraz rozwijali kompetencje obywatelskie.

Młodzi ludzie podjęli aktywne działania na rzecz mieszkańców Ochotnicy. Zorganizowali i przeprowadzili zimową olimpiadę dla dzieci z lokalnej szkoły oraz urządzili międzynarodowe kolędowanie. Młodsi i starsi mieszkańcy Ochotnicy przeżyli niezapomniane chwile, za które odwdzięczyli się uczestnikom koszami świątecznych przysmaków.

Młodzież przyjechała na wymianę  z pomysłami na działania, na rzecz społeczności lokalnych, a wyjechała z gotowymi projektami, które później wdrożyła w życie.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu”, Akcja 1.1 Wymiany Młodzieżowe.