Zaprosiliśmy dzieci ciekawe Świata na warsztaty z edukacji międzykulturowej. Pierwszym przystankiem w naszej podróży była Tajlandia.

„Smaki Tajlandii” przygotowała i poprowadziła Marta Kostulska, wolontariuszka programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Młodszym dzieciom przedstawiła w formie gier i zabaw podstawowe informacje o kraju, jego kulturze, zwyczajach. Zaangażowała je w poszukiwanie różnic i podobieństw życia dzieci w Polsce i Tajlandii oraz w szukanie odpowiedzi na pytanie „Co mamy z Tajlandii?”. Starszych uczestników wprowadziła w temat współzależności gospodarczych. Opowiedziała im o procesie produkcji kawy oraz pokazała jak wygląda typowy podział zysków z handlu kawą. A na przykładzie kooperatywy Akha Ama opowiedziała o idei sprawiedliwego handlu.

Zajęcia „Smaki Tajlandii” przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 25 im. K. Makuszyńskiego w Kielcach oraz w Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach, w ramach projektu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”. Działaniami w Tygodniu Edukacji Globalnej zainicjowaliśmy program „Dookoła Świata” i podróż do kolejnych krajów.