Mali pasjonaci klocków Lego uczestniczyli w zajęciach, na których budowali fantastyczne konstrukcje i wprawiali je w ruch za pomocą zestawów Lego WeDo. Nauczyli się animacji poklatkowej i przygotowali własne filmy z bohaterami Lego City, a w Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi poznali historię animacji i stworzyli własny odcinek „Parauszka”. Dzieci obejrzały film „Megafabryki Lego” i dowiedziały się jak krok po kroku powstają ich ukochane zabawki, a na targach PLASTPOL zobaczyły jak produkuje się plastikowe przedmioty.

Te wszystkie atrakcje dla dzieci przygotowała i prowadziła grupa młodzieży składająca się z przyszłych nauczycieli, pedagogów, trenerów. Młodzi ludzie, pod okiem specjalistów, zdobyli doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, rozwinęli swą przedsiębiorczość w bezpośrednim działaniu oraz na warsztatach w Akademii Rozwoju Osobowości dr M. Rycerz – Fiuk. Koordynatorem Projektu był student Politechniki Świętokrzyskiej – Jakub Pałac.

Projekt został realizowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu” Akcja 1.2 Inicjatywy Młodzieżowe.