Kruchość Widzenia to projekt o sztuce i artystycznej obróbce szkła. Uczestnicy poznali historię, tradycje i techniki pracy ze szkłem. W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie nauczyli się piaskowania i grawerowania, na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu stworzyli kolorowe witraże, a w GMC w Staszowie poznali proces produkcji bombek. Wiedzą i umiejętnościami podzielili się z młodszymi. Dla dzieci z Polskiego Związku Niewidomych i kieleckich świetlic środowiskowych poprowadzili zajęcia plastyczne oraz konkurs pt. „Kielce przez różowe okulary”, którego celem było przedstawienie Kielc jako miasta przyjaznego mieszkańcom, w którym dobrze się żyje.

Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez instruktorów z Polskiego Związku Niewidomych, podczas których poznali świat z perspektywy osób niewidomych i słabowidzących, zobaczyli, z jakimi wyzwaniami osoby niewidome mierzą się każdego dnia i dowiedzieli się, jak mogą im pomagać.

Na zakończenie projektu uczestnicy przygotowali wystawę prac, które powstały w pracowni Kruchość Widzenia. Wystawa odbyła się w Pałacyku Tomasza Zielińskiego – Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Projekt Kruchość Widzenia sfinansowany jest ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.