„Kruchość Widzenia” to projekt o sztuce i artystycznej obróbce szkła. Uczestnicy poznają historię, tradycje i techniki pracy ze szkłem. W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie nauczą się piaskowania i grawerowania, a w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stworzą kolorowe witraże.

Instruktorzy z Polskiego Związku Niewidomych pokażą uczestnikom świat z perspektywy osób niewidomych i słabowidzących. Młodzi ludzie zobaczą z jakimi wyzwaniami osoby niewidome mierzą się każdego dnia i dowiedzą się jak mogą im pomagać. Później młodzież zaprosi do wspólnych artystycznych działań dzieci niewidome i słabowidzące. Razem stworzą szklaną mozaikę i wezmą udział w warsztatach w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

Młodzież poprowadzi konkurs na projekt „szklanego symbolu Kielc”. Regulamin konkursu wkrótce pojawi się na naszej stronie.

Na zakończenie projektu uczestnicy przygotują wystawę prac, które powstaną w pracowni „Kruchość Widzenia”. Już dziś serdecznie na nią zapraszamy.

Więcej informacji o projekcie na:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61557418467274

 

Projekt „Kruchość Widzenia” sfinansowany jest ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.